Põnevaid vaatlusi / Bird news

12.01
Viljandis 2 taita (Gallinula chloropus). Räpinas hõbehaigur (Egretta alba).

10.01
Hiiumaal Vaemlas hüüp (Botaurus stellaris).

09.01
Saaremaal Löönes lapi tsiitsitaja (Calcarius lapponicus) ja Saklas suures värvuliste parves vähemalt 400 metsvinti (Fringilla coelebs).

5.01
Saaremaal Säärel hõbehaigur (Egretta alba). Pärnumaal Matsil põldlõoke (Alauda arvensis).

4.01
Lääne-Virumaal Vaekülas tuttlõoke (Galerida cristata). Saaremaal Luulupes lapi tsiitsitaja (Calcarius lapponicus), Küdemal rabapistrik (Falco peregrinus) ja Tagalahel väikepütt (Tachybaptus ruficollis). Saaremaal Piilas suur vintlaste parv, kus loendati vähemalt 6 mägi-kanepilindu (Carduelis flavirostris), 390 kanepilindu (Carduelis cannabina) ja 220 metsvinti (Fringilla coelebs). Tallinnas Haaberstis 2 taita (Gallinula chloropus).

3.01
Saaremaal Nasvas rabapistrik (Falco peregrinus) ja hüüp (Botaurus stellaris), Kuressaares tikutaja (Gallinago gallinago) ja 2 taita (Gallinula chloropus).

2.01
Saaremaal Kallastel hüüp (Botaurus stellaris) ja Tagalahel punapea-vart (Aythya ferina).

Loe edasi

Rõngaleidja 2019

Rõngaleidja 2019 on Estbirdingu poolt korraldatav võistlus, mille käigus proovivad võistlejad ühe kalendriaasta jooksul ära lugeda võimalikult paljude lindude jala- või kaelarõngaid. Võistlusest on osa võtma…

Loe edasi

Rariliin

Rariliin on harulduste ja eksikülaliste kohtamise teadete ning muude põnevate linnuvaatluste (massränded, haruldased talvitajad jms) lühisõnumite teel edastamine mobiilirakenduse Telegram kaudu.

Rariliiniga saavad liituda ning sõnumeid saata kõik MTÜ Estbirding liikmed. Liikmeks astumise kohta loe siit

Rariliinile võib saata…

Loe edasi