Korva luht

Asukoht:
Valgamaa, Tõlliste vald. Sangaste-Tsirguliina maantee 7. kilomeetril pööra 90 kraadises kurvis vasakule, Antsla peale, sõida veel umbes 3,5 km ja pööra paremale kruusateele, veel 500 m läbi metsa ja oledki kohal.

Kohapeal:
Väikese-Emajõe äärde jääv luht ise on umbes 5 ruutkilomeetrit suur, millest kevadise suurvee ajal võib üle poole vee all olla. Läbi ala jookseb mitmete harudega kruusatee, mis teeb vaatlemise väga lihtsaks ja mugavaks – laisemad saavad seda lausa läbi autoakna teha.

Linnustik:
Parim aeg ala külastamiseks on aprillis, kui üleujutatud alal peatub rändel sadu erinevat liiki parte ja varte ning tuhandeid hanesid, vähem luiki ja kosklaid. Arvukamalt on esindatud soo-, luitsnokk-, piil-, ja viupardid, tutt- ja punapea-vardid, suurlauk- ja rabahaned. Kurvitsaliste vaatlemiseks tasub tulla aprilli lõpus või mai alguses, siis võib siin kohata mustsaba-viglesid, tutkaid, punajalg-, muda- ja heletildreid jne. Haruldasematest liikidest on nähtud-kuuldud mudaneppi (Lymnocryptes minimus), mustkael-pütti (Podiceps nigricollis), must-harksaba (Milvus migrans), lammitildrit (Tringa stagnatilis), vöötkakku (Surnia ulula). Ka eesti esimest stepiviud (Buteo rufinus) kohati just siin. Röövlindudest käivad luhal toitumas suur- ja väike-konnakotkad, kanakull. Rändeajal erinevat liiki pistrikud ja loorkullid.
Ala on linnuhuviliste seas veel küllaltki tundmata ja seetõttu oleks siin avastamist küllaga.

Korva luht 2009.a. aprilli keskel.