Põnevaid vaatlusi / Birding news

28.02
Tartumaal Võnnus rabahani (Anser fabalis).

27.02
Tartumaal Ropka-Ihaste luhal suur-laukhani (Anser albifrons) ja Aardla poldril 3 hõbehaigrut (Ardea alba). Saaremaal Rahustes 9 liivatülli (Charadrius hiaticula).

26.02
Liivatüllide (Charadrius hiaticula) erakordselt varane saabumine – esimesi on kohatud Saaremaal Säärel, Läänemaal Haeskas ja Hiiumaal Kõrgessaares. Ristpart (Tadorna tadorna) Tallinnas. Rüüt (Pluvialis apricaria) Saaremaal Piilas.

25.02
Pärnumaal Kõimas suur-laukhani (Anser albifrons). Saaremaal Salmes kaelustuvi (Columba palumbus) rändel.

24.02
Saaremaal Rahustes liivatüll (Charadrius hiaticula) ja 7 ristparti (Tadorna tadorna). Saaremaal Üüdibes 5 hoburästast (Turdus viscivorus). Harjumaal Laulasmaal 2 kaelustuvi (Columba palumbus) ja vainurästas (Turdus iliacus). Kiivitajad ja põldlõokesed on saabunud juba massiliselt, õõnetuvisid ja hallhanesid on samuti kohatud mitmel pool.

23.02
Läänemaal Põgari-Sassil õõnetuvi (Columba oenas).

22.02
Pärnumaal Pulgojal kiivitaja (Vanellus vanellus). Läänemaal Põgari-Sassil 4 põldlõokest (Alauda arvensis). Tallinnas Haaberstis kaelustuvi (Columba palumbus).

Loe edasi

Oma linnuala 2021

Estbirdingu korraldatava võistluse “Oma linnuala” eesmärk on aasta jooksul vaadelda ühes 5×5km UTM ruudus võimalikult palju linnuliike ning saada seeläbi erinevate ruutude linnustiku kohta hea…

Loe edasi

Rariliin

Rariliin on harulduste ja eksikülaliste kohtamise teadete ning muude põnevate linnuvaatluste (massränded, haruldased talvitajad jms) lühisõnumite teel edastamine mobiilirakenduse Telegram kaudu.

Rariliiniga saavad liituda ning sõnumeid saata kõik MTÜ Estbirding liikmed. Liikmeks astumise kohta loe siit

Rariliinile võib saata…

Loe edasi