Estbirding koondab Eesti bongareid, edastab uudiseid ja põnevate lindude kohtamise teateid, avaldab reisikirju ja juhendeid. Lisaks on veebilehel galerii, kus on palju fotosid lindudest ja lindudega seonduvast.…

Põnevaid vaatlusi / Birding news

26.09
Osmussaarel 2 vööt-lehelindu (Phylloscopus inornatus).

25.09
Osmussaarel siberi-lehelind (Phylloscopus schwarzi) – Eesti 2. vaatlus. Samas ka stepi-loorkull (Circus macrourus), 2 kuld-lehelindu (Phylloscopus proregulus) ja taas sinisaba (Tarsiger cyanurus). Läänemaal Riguldis vööt-lehelind (Phylloscopus inornatus). Põõsaspea neemel pikksaba-änn (Stercorarius longicaudus).

24.09
Osmussaarel kirde-mustlagle (Branta bernicla nigricans), lääne-mustlagle (Branta bernicla hrota), 2 vööt-lehelindu (Phylloscopus inornatus) ja kuld-lehelind (Phylloscopus proregulus). Põõsaspea neemel lääne-mustlagle (Branta bernicla hrota).

22.09
Läänemaal Puises vööt-lehelind (Phylloscopus inornatus) ja Põõsaspea neemel tundrakaur (Gavia adamsii) rändel. Osmussaarel 2 sinisaba (Tarsiger cyanurus) ja 3 vööt-lehelindu (Phylloscopus inornatus).

21.09
Osmussaarel tundrakaur (Gavia adamsii) rändel ja samas ka sinisaba (Tarsiger cyanurus). Harjumaal Anija vallas habekakk (Strix nebulosa).

20.09
Osmussaarel 15 210 sookurge (Grus grus) rändel.

19.09
Tallinnas Haabersti linnaosas stepi-loorkull (Circus macrourus). Läänemaal Põõsaspea neemel 15 774 viuparti (Mareca penelope) rändel.

Loe edasi

Rarileidja 2022 / Birdfinder 2022

Rarileidja alustab taas. Viimasest samasugusest linnuvaatlejate võistlusest on möödunud viis aastat ja klubi Estbirding selgitab jälle välja parimad rarileidjad. Osalejatel tuleb leida aasta jooksul võimalikult palju haruldasi linnuliike ning mida suuremad haruldused, seda rohkem punkte vastava koefitsientide tabeli alusel teenitakse.

Loe edasi

Rariliin

Rariliin on harulduste ja eksikülaliste kohtamise teadete ning muude põnevate linnuvaatluste (massränded, haruldased talvitajad jms) lühisõnumite teel edastamine mobiilirakenduse Telegram kaudu.

Rariliiniga saavad liituda ning sõnumeid saata kõik MTÜ Estbirding liikmed. Liikmeks astumise kohta loe siit

Rariliinile võib saata…

Loe edasi