Estbirding koondab Eesti bongareid, edastab uudiseid ja põnevate lindude kohtamise teateid, avaldab reisikirju ja juhendeid. Lisaks on veebilehel galerii, kus on palju fotosid lindudest ja lindudega seonduvast.…

Põnevaid vaatlusi / Bird news

18.02
Saaremaal Küdema lahel ristpart (Tadorna tadorna), Tagalahel 11 punapea-varti (Aythya ferina), Salmel 2 põldlõokest (Alauda arvensis). Pärnumaal Kodesmaal kaelustuvi (Columba palumbus).

17.02
Läänemaal Haeskas 6 kiivitajat (Vanellus vanellus). Pärnumaal Lepakülas 3 kiivitajat (Vanellus vanellus). Saaremaal Salmes 5 kiivitajat (Vanellus vanellus) ja 2 hallhane (Anser anser) rändel, Toomalõukal hallhani (Anser anser), 6 ristparti (Tadorna tadorna) ja 6 punapea-varti (Aythya ferina), Karalas hallhani (Anser anser), Sääre lahel hallhani (Anser anser), Suurrahul 2 hallhane (Anser anser) ja ristpart (Tadorna tadorna).

16.02
Hiiumaal Nasvas rabapistrik (Falco peregrinus) ja Palukülas 3 kiivitajat (Vanellus vanellus). Saaremaal Salmes ja Sõrvel 2 hallhane (Anser anser), Salmes 11 kiivitajat (Vanellus vanellus) ja põldlõoke (Alauda arvensis) rändel, Rahustes ristpart (Tadorna tadorna) ja põldlõoke (Alauda arvensis), Roomassaares 2 kiivitajat (Vanellus vanellus). Raplamaal Kohilas punapea-vart (Aythya ferina).

14.02
Saaremaal Harilaiul 2 punapea-varti (Aythya ferina) ja 53 merirüdi (Calidris maritima).

10.02
Hiiumaal Arukülas kiivitaja (Vanellus vanellus).

7.02
Läänemaal Haapsalus vöötkakk (Surnia ulula).

3.02
Saaremaal Mui külas hoburästas ( Turdus viscivorus).

Loe edasi

Rõngaleidja 2019

Rõngaleidja 2019 on Estbirdingu poolt korraldatav võistlus, mille käigus proovivad võistlejad ühe kalendriaasta jooksul ära lugeda võimalikult paljude lindude jala- või kaelarõngaid. Võistlusest on osa võtma…

Loe edasi

Rariliin

Rariliin on harulduste ja eksikülaliste kohtamise teadete ning muude põnevate linnuvaatluste (massränded, haruldased talvitajad jms) lühisõnumite teel edastamine mobiilirakenduse Telegram kaudu.

Rariliiniga saavad liituda ning sõnumeid saata kõik MTÜ Estbirding liikmed. Liikmeks astumise kohta loe siit

Rariliinile võib saata…

Loe edasi