Estbirding koondab Eesti bongareid, edastab uudiseid ja põnevate lindude kohtamise teateid, avaldab reisikirju ja juhendeid. Lisaks on veebilehel galerii, kus on palju fotosid lindudest ja lindudega seonduvast.…

Põnevaid vaatlusi / Bird news

8.12
Võrumaal Tamula järvel linavästrik (Motacilla alba) ja 3 hõbehaigrut (Egretta alba). Põõsaspeal 2 randkiuru (Anthus petrosus).

7.12
Harjumaal Kallaveres linavästrik (Motacilla alba). Hiiumaal Orjakus 2 hõbehaigrut (Egretta alba).

6.12
Põõsaspea neemel tõmmukajakas (Larus fuscus) rändel.

5.12
Ruhnu saarel sookiur (Anthus pratensis) ja laulurästas (Turdus philomelos). Hiiumaal Tahkunas 2 must-lepalindu (Phoenicurus ochruros).

4.12
Ruhnu saarel 2 hoburästast (Turdus viscivorus) ja must-lepalind (Phoenicurus ochruros). Harjumaal Rohuneemes 2 õõnetuvi (Columba oenas)

3.12
Hiiumaal Tahkunas must-lepalind (Phoenicurus ochruros). Ruhnu saarel Ringsu sadamas mustkael-pütt (Podiceps nigricollis) – uus talveliik Eestile. Ruhnu saarel õõnetuvi (Columba oenas), 2 väike-lehelindu (Phylloscopus collybita), 2 sookiuru (Anthus pratensis), 5 laulurästast (Turdus philomelos) ja 3 hoburästast (Turdus viscivorus). Tartumaal Äksis 2 hõbehaigrut (Egretta alba).

2.12
Saaremaal Säärel 2 rabapistrikku (Falco peregrinus) ja 2 sookurge (Grus grus) rändel. Muhu saarel Kõinastu leel suurkoovitaja (Numenius arquata) ja 2 keltsalindu (Calcarius lapponicus). Läänemaal Põõsaspeal randkiur (Anthus petrosus). Harjumaal Pärispeal linavästrik (Motacilla alba). Ruhnu saarel 4 sookiuru (Anthus pratensis) ja 2 must-lepalindu (Phoenicurus ochruros). Hiiumaal hõbehaigur (Egretta alba).

Loe edasi

Rõngaleidja 2019

Rõngaleidja 2019 on Estbirdingu poolt korraldatav võistlus, mille käigus proovivad võistlejad ühe kalendriaasta jooksul ära lugeda võimalikult paljude lindude jala- või kaelarõngaid. Võistlusest on osa võtma…

Loe edasi

Rariliin

Rariliin on harulduste ja eksikülaliste kohtamise teadete ning muude põnevate linnuvaatluste (massränded, haruldased talvitajad jms) lühisõnumite teel edastamine mobiilirakenduse Telegram kaudu.

Rariliiniga saavad liituda ning sõnumeid saata kõik MTÜ Estbirding liikmed. Liikmeks astumise kohta loe siit

Rariliinile võib saata…

Loe edasi